Studium Szkoła Coachingu (I stopień)

O Studium

Studium Szkoła Profesjonalego Coach I stopnia jest kursem obejmującym podstawową wiedzę i umiejętności coachingowe oparte o 11 Kluczowych Kompetencji Coacha wg International Coach Federation oraz standardów Solution Focused Coaching Polska.  

Cel Studium

Celem kursu jest merytoryczne i praktyczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia sesji coachingowych w modelu solution focused). 

Dla kogo

Szkoła Coachingu SFCP skierowana jest do wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w zawodzie coacha lub osób chcących wykorzystywać poznane techniki coachingowe w swoim miejscu pracy szczególnie: trenerów, doradców zawodowych, psychologów, terapeutów, dietetyków, nauczycieli, liderów zespołów, menedżerów, kierowników, właścicieli firm.

Organizacja Studium

Studium trwa 3 miesięcy i obejmuje 3 weekendowe zjazdy. 70 godzin Studium to 60 godzin zajęć w sali oraz 10 godzin pracy własnej w „trójkach coachingowych”

Kurs ma charakter praktyczny i warsztatowy. Większość zajęć (80%) to intensywny trening rozwijający m.in. 11 Kluczowych Kompetencji Coacha International Coach Federation (ICF). 

Część wykładowa związana z niezbędną wiedzą dotyczącą zagadnień psychologicznych i coachingowych prezentowana jest w formie mini wykładów i dyskusji w grupie. 

Elementem zajęć są demonstracje sesji lub ich części oraz superwizja sesji prowadzonych przez uczestników. 

60 godzin zajęć realizowana jest w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym. 

Terminarz spotkań:

 1. 17-18.04.2021 (sobota – niedziela) godz. 9 – 17
 2. 8.-9.05.2021 (sobota – niedziela) godz. 9 – 17
 3. 5-6.06.2021 (sobota – niedziela) godz. 9 – 17

Program Studium

Moduł I 
(2 dni, 20 godz.)
Moduł II
(2 dni, 20 godz.)
Moduł III
(2 dni, 20 godz.)
Wprowadzenie do coachingu
Podstawy budowania relacji coachingowej z klientem
Etapy procesu coachingowego
Podstawowe narzędzia i techniki coachingowe
Etyka zawodu coacha 
Superwizja sesji
Narzędzia i procesy coachingowe
Coaching w obszarze life
Superwizja sesji

Rekrutacja

Warunkiem uczestnictwa w Studium jest:

 • posiadanie wykształcenia wyższego oraz min. 1 rok pracy zawodowej lub wykształcenia średniego oraz min. 5 lat pracy w obszarze zarządzania ludźmi, doradztwa, szkolenia lub zarządzania firmą. 
 • Pozytywne przejście procesu rekrutacji podczas którego sprawdzana motywacja do udziału w Studium oraz możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w obecnej lub przyszłej pracy Kandydata. 
 • Proces rekrutacji prowadzony jest przez Dyrektora Studium lub osobę przez niego upoważnioną w formie rozmowy telefonicznej z Kandydatem po zgłoszeniu chęci udziału w Studium. 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Studium określa REGULAMIN USŁUG COACHINGOWYCH

Warunki ukończenia Studium

 • Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testu końcowego (min. 70% prawidłowych odpowiedzi) oraz obecność we wszystkich zajęciach obligatoryjnych. 

Absolwenci po ukończeniu kursu otrzymują Certyfikat Ukończenia Studium Profesjonalnego Coachingu – I stopnia (w formie pdf przesłanego na maila) oraz niezbędne ma

Ukończenie Studium „Szkoła Coachingu I stopnia” SFCP uprawnia do kontynuacji nauki w Studium „Szkoła Mistrzostwa Coachingu” SFCP a następnie rozpoczęcia szkolenia certyfikacyjnego którego ukoronowaniem jest uzyskanie certyfikatu Professional Coach wydawanego przez SFCP. 

Kadra trenerska

 • zajęcia prowadzą certyfikowani coachowie-praktycy oraz superwizorzy SFCP z wieloletnim doświadczeniem.
 • dyrektorem Studium jest Piotr Godleś, certyfikowany coach Erickson Professional Coach (ECP), superwizor Solution Focused Coaching Polska, psycholog i terapeuta. 

Płatność:

 • Jednorazowa: 2100 zł
 • Ratalna: 3 raty po 800 zł (płatne na min. tydzień przed terminem spotkania)
 • Szczegóły dotyczące dotyczące znajdują się w Regulaminie Usług Szkoleniowych SFCP.

O SFCP

Solution Focused Coaching Polska istnieje od 2013 roku. Od tego czasu zajmujemy się coachingiem w różnych obszarach życia. W tym samym roku zainaugurowaliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni (Uczelnią Kwiatkowskiego) uruchamiając studia podyplomowe Life&Business Coaching. Od tego czasu wykształciliśmy niemal 100 dyplomowanych coachów a nasze studia oraz kursy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 

 

Narzędzia coachingowe są przydatne nie tylko w pracy. Ich znajomość i stosowanie w codziennych sytuacjach usprawnia komunikację i relację z naszymi bliskimi i współpracownikami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.