Coaching jest dla mnie fascynującą przygodą.

Opuszczasz swoje bezpieczne miejsce i robisz pierwszy krok. Wyruszasz w podróż w najgłębsze zakamarki siebie. Patrzysz do przodu i koncentrujesz się na przyszłości. Idziesz drogą ,odkrywając niesamowite pokłady swoich możliwości. Masz siłę by działać.

Coaching to proces gdzie główną wartością i celem jest praca z klientem , który ma w sobie potrzebę zmiany i rozwoju, na przykład takie jak: zmiana kariery, uzdrowienie związku, odkrywania zainteresowań edukacyjnych, rozwijanie umiejętności i zdolności, radzenie sobie ze stresem i wiele innych. Coaching koncentruje się na rozmowie między coachem a klientem. Relacja ta jest oparta na zaufaniu i wsparciu w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu przez klienta oraz na pomaganiu klientowi być tym, kim chce. Nie można jednak mylić coachingu z psychoterapią, poradnictwem czy mentoringiem. Coaching to taka dziedzina wiedzy, która stale się rozwija i dlatego odmian coachingu jest wiele i wciąż przybywa, do tych najpopularniejszych należą: Life Coaching, Coaching Zdrowia, Business Coaching, Executive Coaching.

Studia podyplomowe „Life and Business Coaching” w WSAiB prowadzone są w sposób warsztatowy, praktyczny. Od pierwszych zajęć pracujesz z żywym człowiekiem. Zostajesz zaopatrzony w narzędzia, modele i przygotowanie do prowadzenia sesji coachingowej. Program studiów jest przygotowany tak, aby pogłębiać rozwój, zdobywając przy tym kompetencje coachingowe.

Dzięki tym studiom dane mi jest lepiej poznać i zrozumieć siebie. Odkrywam to, co każe mi dokonywać określonych działań oraz determinuje moje zachowanie w życiowych wyborach. Tak jak Alicja w Krainie Czarów odkrywała nowe, interesujące i nieznane jej postaci, zupełnie odmienne od rzeczywistości, a wrodzona ciekawość pchała do odkrywania kolejnych, tak ja dzięki narzędziom otrzymanym podczas tych studiów odkrywam coraz to nowe pokłady możliwości tkwiących we mnie samej i pozwalających na dokonanie trwałych, pozytywnych zmian w moim życiu. Studia podyplomowe „Life and Business Coaching” w WSAiB to był mój najlepszy wybór w życiu.
Wprowadzanie zmian w życiu nigdy nie jest proste i łatwe. Gdy jednak skupisz się na przyszłości zdziwisz się sam, ile możesz osiągnąć. Nikt bowiem nie może za Ciebie nic zrobić z Twoim życiem.

 

O autorce:

Edyta_Jaetke_KowalikEdyta Jaetke-Kowalik, absolwenta Zarządzania i Marketingu, obecnie pogłębia swój rozwój studiując Coaching na studiach podyplomowych Life&Business Coaching w WSAiB. Pasjonatka psychologii. Zainteresowana człowiekiem i emocjami, którymi się kierują. Uwielbia podróże, taniec oraz włoską kuchnie. Wegetarianka i kompletnie zwariowana na punkcie 14- letniej cocer spanielki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.